Ministranci i lektorzy

Liturgiczna służba ołtarza to ministranci i lektorzy, którzy dbają o liturgię w naszym kościele. Do tej wspólnoty mogą zgłosić się chłopcy, którzy przyjęli po raz pierwszy w swoim życiu Komunię świętą, czyli po klasie trzeciej. Spotkania formacyjne dla nich odbywają się w piątki wieczorem. Są to tak zwane zbiórki. Obecnie służy 12 ministrantów i 11 lektorów. Oprócz służby przy ołtarzu przewidziany jest też czas na rekreację i sport. Co roku ministranci i lektorzy uczestniczą w rozgrywkach piłki nożnej halowej. W roku 2021/22 udało się zwyciężyć etap dekanalny i rejonowy, tym samym awansować do grupy diecezjalnej. Opiekunem grupy jest ksiądz wikariusz. W prowadzeniu wspólnoty pomagają kapłanowi animatorzy liturgiczni.