Chór parafialny

Historia i dzień dzisiejszy chóru parafialnego w Przytkowicach

Historia

Chór parafialny w Przytkowicach rozpoczął działalność w 2016 r. z inicjatywy proboszcza naszej parafii ks. Leszka Filipka. Prowadzenia chóru podjął się organista p. Stanisław Serwin. Początkowo do chóru należeli sami mężczyźni. Pierwszy raz chór zaśpiewał w czasie Triduum Paschalnego tego samego roku. Po Triduum chór powiększył się o głosy żeńskie i w tym samym roku zaśpiewał podczas uroczystości Bożego Narodzenia.

W kolejnych latach chór uświetniał różne uroczystości w naszej parafii, między innymi Triduum, Boże Ciało, odpusty parafialne, Boże Narodzenie.

14 października 2018 r. uświetnił Mszę świętą poświęcenia dzwonów w naszej parafii. 11 listopada 2018 r. chór zaśpiewał podczas obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Co roku w grudniu chór przewodniczy w nabożeństwie „Akathistos polski”. W 2018 r. dokonał tego po raz pierwszy w naszej parafii i trwa to do dziś.

W marcu 2020 r. i w kwietniu 2022 r. część chórzystów wzięła udział w warsztatach muzyki liturgicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, które prowadzili Paweł Bębenek i Piotr Pałka, współcześni kompozytorzy muzyki liturgicznej i chóralnej.  

Dzień dzisiejszy

Obecnie chór parafialny jest chórem czterogłosowym, w którego skład wchodzi 9 pań i 8 panów. Na repertuar składają się głównie pieśni sakralne.

Wszystkich pragnących chwalić Boga swoim śpiewem serdecznie zapraszamy do udziału w próbach chóru, które odbywają się we czwartki o godz. 20 w salce przy plebanii oraz w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11 w kościele, na chórze.