Kilka przydatnych aplikacji

Nr. Nazwa Opis
1 Brewiarz Przydatna aplikacja dla każdej osoby sięgającej po modlitwę Liturgią Godzin. Poza tekstami z brewiarza, przygotowanymi automatycznie na każdy dzień, zawiera także podstawowe informacje o Eucharystii z danego dnia, takie jak sigle do czytań, czy też dane o wspominanym patronie dnia.
2 Biblia + Audio Bardzo ciekawa aplikacja, zawierająca nie tylko pełny tekst całego Pisma Świętego, w różnych przekładach, ale także pewne wzory i propozycje modlitw, codzienne inspiracje danym fragmentem Pisma, czy też kilkudniowe cykle modlitewne wspomagające rozwój duchowy jak i czysto ludzki.
3 Evangelizo

(Ewangelia na co dzień)

Pomocna aplikacja dla osób chcących dobrze przygotować się do Eucharystii danego dnia. Aplikacja zawiera przygotowane pełne teksty czytań, psalmu, aklamacji oraz Ewangelii z danego dnia, prosto i przejrzyście. Kalendarz świąt i uroczystości układa się automatycznie, dlatego nie trzeba martwić się o błędy i pomyłki.
4 Modlitewnik Aplikacja zawierająca poza kalendarzem liturgicznym i tekstami przygotowanymi na dany dzień, bardzo dużo różnego rodzaju modlitw. Poprzez litanie, mały katechizm, aż po nowenny, akty, czy też modlitwy okolicznościowe. Aplikacja ta może także pomóc nam przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania, gdyż zawiera pomocne rady i praktycznie może pomóc nam podejść do spowiedzi.
5 Adoptuj życie Aplikacja bardzo przydatna dla osób, które podjęły, lub planują podjąć duchową adopcję. Dzięki niej codziennie będziemy otrzymywać przypomnienie o modlitwie w podjętej intencji, a także będziemy mogli obserwować jak rozwija się człowiek, od chwili poczęcia, czyli od momentu rozpoczęcia naszej modlitwy, aż do chwili narodzin. Sama możliwość patrzenia na rozwój człowieka jest rzeczą bardzo motywującą do wytrwałej i ciągłej modlitwy w podjętym wyzwaniu.
6 Cytaty biblijne Bardzo prosta i klarowna aplikacja. Po jej uruchomieniu wystarczy potrząsnąć telefonem, aby wylosować jeden z cytatów z całego Pisma Świętego. Cała procedura zajmuje jakieś 15 sekund, dlatego jest to dobra alternatywa jako zamiennik dla aktów strzelistych.
7 Rachunek Sumienia Aplikacja przeznaczona już bezpośrednio do przygotowania się do Spowiedzi świętej. Zawiera propozycję modlitw przed rachunkiem sumienia, bezpośrednio przed spowiedzią, a także po spowiedzi. Oferuje szeroką gamę pytań pomocniczych do rachunku sumienia. Każdy znajdzie dział dla siebie, gdyż mamy do wyboru pytania skonkretyzowane dla m.in.: dzieci, młodzieży, osób konsekrowanych, małżeństw, księży itd.
8 Katechizm Kościoła Katolickiego Katechizm zawarty w telefonie. Bardzo podręczny i funkcjonalny, dzięki temu, że istnieje możliwość wyszukiwania konkretnych haseł, numerów, słów kluczowych. Przydatna aplikacja dla ludzi, chcących pogłębiać swoje rozumienie prawd wiary i Kościoła.