6. niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r.

• Prosimy o modlitwę w intencji naszego dawnego proboszcza, ks. Mariana Wolaka, którego stan zdrowia się pogorszył.
  • Dziś, we wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
  • Dzisiaj trzecia niedziela nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Po Mszy świętej o godz. 11 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z rejonów: Grabie I i II, Gałkówka, Okrajki, Pagórek, Nad Kółkiem. Od godz. 15:45 adoracja liturgicznej służby ołtarza: scholi, ministrantów i lektorów oraz Grupy Apostolskiej. Adorację zakończą nieszpory o godz. 16:30.
  • Dziękujemy za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  • Dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który będzie trwał do 26 maja.
  • Od poniedziałku będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  • Nadchodząca środa to Środa Popielcowa, od której rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7 i 17:30. Od ukończenia 14. roku życia w Środę obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych, a od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia ograniczenie w ilości spożywanego pokarmu – tylko jeden posiłek do syta. Rodziców zachęcamy, aby wdrażali dzieci i młodzież w praktykę postu. Na Mszach świętych we środę będzie zbierana składka, która zostanie przeznaczona na pomoc ofiarom wojen toczących się w różnych częściach świata.
  • We czwartek przypada 46. rocznica śmierci śp. ks. Stefana Stopki, proboszcza naszej parafii, za którego został zbudowany ten kościół. Zachęcamy do nawiedzenia grobu i do modlitwy za jego duszę.
  • W piątek o godz. 16:15 Droga Krzyżowa, a o godz. 17 Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku.
  • W przyszłą niedzielę rano Godzinki o Męce Pańskiej. Po Mszy świętej o godz. 11 Droga Krzyżowa, a o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  • Zelatorów Róż różańcowych zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9 na krótkie spotkanie w kościele.
  • Msza dla kandydatów do bierzmowania będzie w niedzielę 25 lutego.
  • Przypominamy o zapisach na trzydniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa, która odbędzie się z początkiem wakacji. Dom Pielgrzyma wymaga wcześniejszej rezerwacji i zaliczek na nocleg oraz wyżywienie. Więcej informacji w gablocie i na stronie odnowawiary.pl. Zapisy w zakrystii.
  • W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Na początku ks. proboszcz wspomniał śp. Stanisława Rudeckiego, członka Rady. Ks. proboszcz podziękował za wszystkie działania podjęte w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia, a następnie przedstawił obserwacje z wizyty duszpasterskiej (było o tym w kazaniu). Następnie omówił nadchodzące wydarzenia, wśród nich wizytację ks. arcybiskupa. Więcej uwagi poświęcono Kongresowi Eucharystycznemu i temu, jak przeżyć go w parafii. Chodzi o pogłębianie osobistej pobożności eucharystycznej, ale i modlitwę za całą wspólnotę parafialną. Ze spraw gospodarczych: trwa przegląd instalacji elektrycznej w kościele; planowane jest położenie na ławkach tapicerki ocieplającej.
  • Z prasy katolickiej: w „Gościu” rozmowa o inicjatywie „Tak dla Rodziny, nie dla Gender”. Jest też nowy numer „Gościa Extra”, który pisze o Wielkim Poście – jego historii, obchodach w różnych krajach i osobistym przezywaniu. Cena 14 zł.
  • I jeszcze jedno ogłoszenie: nasi strażacy zapraszają do udziału w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę w godz. 9 – 13 w remizie OSP.