6. niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.

Dziś rozpoczyna się nabożeństwo 40-godzinne. Przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post po sumie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z rejonów.

Dziś adoracja z rejonów: Od Przystanku, Przyczka i Kotliny, Dół I i II, Śródmieście I i II, Lutka, Zalas, Draboż I i II. Adorację zakończą nieszpory o godz. 16:30.

W przyszłą niedzielę adoracja z rejonów: Działy, Kąt, Resztówka, Góra I i II, Zagrody, Wały, Rola, Owczarnia. O godz. 16 różaniec, na który zapraszamy szczególnie osoby należące do Żywego Różańca. O godz. 16:30 nieszpory.

Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w czasie nabożeństwa 40-godzinnego. Jest tyle intencji osobistych i powszechnych, które trzeba powierzać Panu Jezusowi.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie dziś na godz. 15.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała w sobotę spotkania w salce według stałego porządku.

Z prasy katolickiej: „Gość” radzi, co robić, aby dzieci nie miały nadwagi. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa”. W „Carolusie” relacja z walnego zebrania naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

5. niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.

Ornat, który widzimy przy prawym ołtarzu jest pamiątką Dni Młodzieży w Panamie.

Dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:40.

W poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W naszej modlitwie pamiętajmy o chorych, którzy obchodzą w tym dniu swoje święto.

W piątek przypada 41. rocznica śmierci śp. ks. Stefana Stopki, wieloletniego proboszcza naszej parafii, za którego wybudowano tę świątynię. Zachęcamy do nawiedzenia grobu i do modlitwy za jego duszę.

W piątek o godz. 17 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od lutego 2018 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy po Mszy świętej o godz. 9 na krótkie spotkanie (w kościele). Natomiast dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. Po sumie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z rejonów: Od Przystanku, Przyczka i Kotliny, Dół I i II, Śródmieście I i II, Lutka, Zalas, Draboż I i II. O godz. 16:30 nieszpory kończące adorację.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15. Spotkanie rozpocznie się w kościele Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Z prasy katolickiej: „Gość” przypomina objawienia Matki Bożej w Akicie w Japonii, dokąd wkrótce uda się papież Franciszek. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

I jeszcze trzy ogłoszenia: Rada Sołectwa składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy wspomogli finansowo leczenie Tosi Uwer. Bóg zapłać!

Państwo Anna i Sławomir Uwer dziękują wszystkim, którzy wspomogli leczenie ich córki. Msza święta w intencji ofiarodawców będzie 23 lutego.

Nauczycieli i uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają na Walentynkowy Koncert Charytatywny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18 w sali gimnastycznej. W programie występy uczniów naszej szkoły w repertuarze starych przebojów oraz słodkie pyszności z lokalnych cukierni. W tym roku zabrane pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji małej Tosi z Przytkowic.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 197114 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)