27. niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

Dziś do grona ministrantów zostało przyjętych 4 chłopców. Życzymy im wytrwałości w służbie.

Dziś o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do 5 ołtarzy. Rodzicom dzieci z kl. IV przypominamy prośbę o udział w niesieniu chorągwi i feretronów.

W dni powszednie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15, w przyszłą niedzielę o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Zapraszamy dzieci z klas od II do V szkoły podstawowej na spotkanie Małego Apostoła we wtorek o g. 16:15 do salki parafialnej, młodzież od klasy VI i starszą na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o g. 18:30.

W piątek jako pierwszy miesiąca spowiedź po południu od godz. 16:30.

Chorych z Komunią święta odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30.

W przyszłą niedzielę będzie doroczne liczenie wiernych.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15.

Na cmentarzu został ustawiony nowy krzyż. Dziękujemy parafianom, którzy pomogli w jego wykonaniu i ustawieniu. Koszty związane z wykonaniem krzyża pokryła jedna z rodzin naszej parafii, za co bardzo dziękujemy. Krzyż poświęcimy w uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy, aby na postumencie pod krzyżem nie stawiać zniczy.

Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Prosimy przy tym:

- wypominki piszemy w mianowniku;

- na roczne nie zgłaszamy zbyt wielu zmarłych, aby się nie przedłużały;

- jednorazowe i roczne piszemy na osobnych kartkach;

- nie piszemy wypominków „piętrowych” (zamiast: Jan Nowak, żona Anna, córka Zofia, mąż Piotr piszemy: Jan Nowak, żona Anna; Zofia Kowalska, mąż Piotr).

Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta. Ofiary zbieramy do przyszłej niedzieli włącznie.

Prośba do kierowców: jeżeli ktoś cofając uszkodzi słupki i łańcuch ogradzający plac starego kościoła, to prosimy o naprawienie szkody.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” obraz wojny na Ukrainie w relacji kard. Konrada Krajewskiego. Jest też „Gość Extra” poświęcony siostrze Faustynie (we środę przypada rocznica jej śmierci) i kultowi Miłosierdzia Bożego. Cena 12 zł. Dla chorych i starszych proszę zabrać „Apostolstwo Chorych”.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Góra II. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Zagrody.

26. niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:40.

We wtorek przypada 10. rocznica śmierci naszego poprzedniego proboszcza, ks. Franciszka Jeziorczaka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

W sobotę rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe. W sobotę nabożeństwo o godz. 17:15. Kwadrans wcześniej dzieci z kl. III będą miały poświęcenie różańców. Za wspólne odmówienie części różańca (np. na nabożeństwie) można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9 zmianka różańcowa; o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe połączone z procesja do 5 ołtarzy.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w przyszłą sobotę (8 października).

Zmarła śp. Weronika Bik z rejonu Lutka. Pogrzeb będzie w poniedziałek – o godz. 15 Msza święta. Polecajmy jej duszę Bogu.

W każdą niedzielę rodziców z dziećmi w wieku szkoły podstawowej zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 11. Natomiast Msza święta o godz. 17 w wybrane niedziele będzie miała dodatkowe objaśnienia.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta i prosimy o dalsze. Ofiary składamy do skarbon w przedsionku.

Z prasy katolickiej: „Gość” w cyklu podróży po Polsce pisze o podlaskim Tykocinie. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa” – na rozkładówce Robert Lewandowski w stroju FC Barcelona.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Góra I. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Góra II.

Dziękujemy także paniom, które przez cały rok troszczą się o kwiaty przy kościele.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 443656 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)