4. niedziela wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9 do zakrystii na krótkie spotkanie o przyjęciu pielgrzymki bielskiej.

Ks. Jarosławowi z okazji imienin, które przypadają we środę składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w posłudze dla naszej wspólnoty.

W sobotę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki i opiekunki chorych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 i będzie transmitowana przez telewizję. W przedsionku wyłożony jest do zabrania kurier „Chrystus i Ty” poświęcony Hannie Chrzanowskiej.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Pagórek. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i o kwiaty (bo hortensje już więdną) prosimy rejon Rola.

Z prasy katolickiej: „Gość” pyta, czy program 500 Plus zmienił polską rodzinę. Do numeru dołączona jest nowa adhortacja papieża Franciszka o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa”, a w nim szereg ciekawych tekstów dla dziewcząt i dla chłopców. W „Carolusie” relacja z udziału naszej młodzieży w „Tańcu dla Jezusa” na krakowskim Rynku. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

3. niedziela wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

Dziękujemy za ofiary złożone na dzwony.

W niedziele kwietnia zapraszamy na nieszpory o godz. 16:40.

W piątek o godz. 18 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od kwietnia 2017 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 19 w piątek adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez młodzież. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

Przypominamy, że przedsionek kościoła jest otwarty w ciągu dnia. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy przed Najśw. Sakramentem.

Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Odbędzie się ono w dniach 2-3 czerwca. Tegoroczny temat: jak patrzy na nas Jezus? Zapraszamy do udziału – spotkanie lednickie to mocne doświadczenie wspólnoty młodego i żywego Kościoła. Koszt wyjazdu 100 zł (z pakietem pielgrzyma i ubezpieczeniem). Karty zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii. Więcej informacji na stronadobra.pl.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Wały. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rejon Pagórek.

Z prasy katolickiej: „Gość” opisuje, jak wyglądają święta wielkanocne u katolików w Indiach.

I jeszcze jedno ogłoszenie: w sobotę odbędzie się czwarty „Bieg charytatywny na Golgotę”. W tym roku celem biegu jest pomoc Sebastianowi, absolwentowi naszej szkoły. Tuż przed ukończeniem osiemnastego roku życia uległ on wypadkowi, po którym zapadł w śpiączkę. Sebastian potrzebuje rehabilitacji oraz środków medycznych, na co będą przeznaczone cegiełki w postaci numeru startowego. Długość trasy wynosi ok. 4 km, prowadzi Dróżkami Kalwaryjskimi i będzie zabezpieczona przez naszych strażaków. Zapisy od godz. 10.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 161837 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)