11. niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 r.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – dziś o godz. 16:40, od poniedziałku do piątku o godz. 17:40.

W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Spowiedź z tej okazji będzie we wtorek w godz. 16:30 - 18. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi, aby ich dzieci zakończyły rok szkolny pojednane z Bogiem.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9. Będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.

Sekcja historyczna komitetu 100-lecia będzie miała spotkanie w piątek o godz. 19 w szkole (wejście od góry).

Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedziele Msze będą o godz. 7, 9 i 11 – nie będzie Mszy o godz. 17. Nabożeństwo o godz. 15.

Osoby planujące ślub w naszym kościele w lipcu i sierpniu 2019 r. proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Przypominamy prośbę, aby nie parkować samochodów na drodze między kościołem a szkołą, bo utrudnia to przejazd.

W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Najpierw zajęto się wydarzeniami minionymi. Rozmawiano o tym, jak lepiej umożliwić parafianom udział w rekolekcjach wielkopostnych. Podsumowano także kończący się rok katechetyczny. Następnie zajęto się przyszłością. Na jesieni będą dwa wydarzenia: poświęcenie dzwonów i obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Omówiono przygotowania do nich, w tym projekty wystawy archiwaliów oraz urządzenia placu dawnego kościoła. Rada postanowiła także, aby podjąć starania, by przed 11 listopada dzwony zostały umieszczone na wieży i przygotowane do uruchomienia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Od Przystanku – Kotliny – Przyczka. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Dół I A.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” świadectwo narkomana, który opowiada, jak zniszczył i jak odbudował swoje życie. „Carolus” zamieszcza relację z naszego odpustu. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

I jeszcze dwa ogłoszenia: dziś wieczorem w Skawinie na rynku odbędzie się koncert zespołu „niemaGOtu”, twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży. Początek o godz. 19.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii informuje o realizacji projektu „Małopolski Tele-Anioł”, skierowanego do osób niesamodzielnych. Bliższe informacje i zgłoszenia kandydatur do projektu w Ośrodku.

10. niedziela zwykła – 10 czerwca 2018 r.

Tematem kolejnego miesiąca nowenny jubileuszowej będzie praca i odpoczynek. Patronką jest żyjąca na przełomie XIX i XX w. bł. Aniela Salawa.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie dziś na godz. 15.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. W niedziele nabożeństwo o godz. 16:40, od poniedziałku do piątku o godz. 17:40. W sobotę litanię odmawiamy rano po Mszy świętej.

Dzieci z kl. III zapraszamy do włączenia się do grona służby liturgicznej naszej parafii. Spotkanie chłopców, którzy chcą służyć jako ministranci będzie w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18 w kościele. Dziewczynki pragnące śpiewać w scholii zapraszamy na próbę we czwartek o godz. 17 w kościele.

W piątek o godz. 18 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę odprawimy Dróżki do Pana Jezusa. Wyjście o godz. 8 – zbiórka przy kaplicy św. Rafała. Zapraszamy do uczestniczenia.

Już dziś informujemy, że od niedzieli 24 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedziele nie będzie Mszy o godz. 17.

W okresie wakacji Msza święta w intencji dzieci 1-rocznych będzie w niedzielę 29 lipca o godz. 11.

Msza święta w intencji asysty Bożego Ciała będzie 15 października.

Informujemy, że w roku 2019 I Komunia święta jest planowana na niedzielę 19 maja.

Prośba do organizatorów ślubów: prosimy o powstrzymanie się od używania tzw. tub strzelających. Rozsypane przed kościołem płatki nie sposób jest posprzątać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonom Gałkówka i Okrajki. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Od Przystanku – Kotliny – Przyczka.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” rozmowa o tym, jak połączyć role matki i pracownika. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

I jeszcze jedno ogłoszenie: Ośrodek Wczasowo-Rekolekcyjny Caritas w Zakrzowie przyjmie do pracy osobę na stanowisko kucharza i pomocy kuchennej. Bliższe informacje w Ośrodku lub u ks. proboszcza.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 167907 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)