2. niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

W niedziele Adwentu zapraszamy na nieszpory o godz. 16:40.

Roraty są od poniedziałku do czwartku o godz. 6:55, w piątek o godz. 17, w sobotę o godz. 7. Zachęcamy do uczestniczenia dzieci, młodzież i dorosłych.

Msza w piątek o godz. 17 będzie odprawiona za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od grudnia 2016 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy kwadrans przed Mszą świętą.

Przypominamy, że chorych i starszych parafian odwiedzimy z Komunią świętą z okazji świąt w najbliższą sobotę od godz. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

W przyszłą niedzielę dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11, a grupę biblijną na spotkanie o godz. 15.

Spowiedź przedświąteczna będzie we środę 20 grudnia.

Już dziś informujemy, że w niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 17.

Przypominamy, że świąteczne spotkanie starszych parafian odbędzie się we czwartek 28 grudnia. Zachęcamy do uczestniczenia. Należy zgłosić chęć uczestniczenia w zakrystii.

Jeszcze tylko dziś można złożyć ofiarę na „Radio Maryja”. Ofiary składamy do skarbon w przedsionku.

Opłatki wigilijne można otrzymać: dziś przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii.

Prosimy o odbieranie książki „Ewangelia 2018. Słowo Boże na każdy dzień”.

Nasze seminarium duchowne zaprasza chłopców – uczniów szkół średnich i młodych mężczyzn na „Rekolekcje po męsku”, które będą pod koniec grudnia. Bliższe informacje u ks. Jarosława.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Draboż II. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Działy.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” reportaż o syryjskich uchodźcach w Libanie. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

I jeszcze dwa ogłoszenia: Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii ogłasza nabór do projektu, którego celem jest pomoc osobom w wieku aktywności zawodowej chcącym uzyskać dodatkowe kwalifikacje w celu podjęcia pracy. Bliższe informacje w MGOPS-ie.

Organizowana jest akcja pomocy – zbiórka rzeczy dla dzieci ze Szpitala św. Ludwika w Krakowie. Bliższe informacje na plakatach.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 145379 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)