28. niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

Obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa „Promieniowanie ojcostwa”. Przy wyjściu z kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

W kolejnym miesiącu nowenny przed jubileuszem odzyskania niepodległości modlić się będziemy o jedność i solidarność Polaków. Patronem będzie św. Jan Paweł II.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe – w niedziele o godz. 16:30, w tygodniu o godz. 17:15.

We wtorek 16 października przypada 40. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.

We wtorek rozpoczniemy prace związane z montażem dzwonów. Prosimy parafian o modlitwę w tej intencji.

W piątek o godz. 18 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od października 2017 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych.

Zmarła śp. Anna Kowalczyk z rej. Rola. Pogrzeb będzie w poniedziałek: o godz. 14:30 wprowadzenie, o godz. 15 Msza święta. Polecajmy w modlitwie jej duszę Bogu.

Nasza wystawa będzie dalej czynna, ponieważ nie musimy jeszcze oddawać stelaży.

Dary na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta przyjmujemy do końca tego tygodnia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Pagórek. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Rola.

Z prasy katolickiej: tygodniki przypominają dzień wyboru papieża Jana Pawła II. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

27. niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

Przez cały październik zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe. Dziś nabożeństwo o godz. 16:15 połączone z procesja do 5 ołtarzy. W tygodniu nabożeństwo o godz. 17:15. Zachęcamy wszystkich parafian do włączania się w tę modlitwę – tak wiele jest spraw do polecenia Bogu i tak wielu ludzi potrzebuje naszej modlitwy.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami (w miarę możliwości obojgiem) zapraszamy na specjalne nabożeństwo różańcowe w piątek o godz. 19:15. Dla młodzieży obecność obowiązkowa. Proszę przynieść karty informacyjne i karty kandydata.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Z okazji Dnia po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11 ks. dziekan Wiesław Cygan z Kalwarii poświęci nasze nowe dzwony.

Ponawiamy prośbę o składaniu darów na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta. Dary – płody ziemi i ubrania można składać w tygodniu na plebanii, a ofiary pieniężne do skarbon w przedsionku kościoła.

Wypominki za zmarłych – roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zgłaszać zbyt wielu zmarłych na wypominki roczne, aby się one nie przedłużały.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Wały. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Pagórek.

Z prasy katolickiej: do „Gościa” dołączony jest film „Sprawa Chrystusa” – historia dziennikarza, który nie mógł uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. „Carolus” pisze o naszej wystawie.

I jeszcze dwa ogłoszenia: w związku z poszerzonym zakresem prac związanych z porządkowaniem terenu starego kościoła Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zwraca się z prośbą o dodatkową pomoc finansową na dokończenie tego przedsięwzięcia. Do tej pory wykonano następujące prace: przygotowanie terenu z jego niwelacją, usunięciem drzew, nawiezieniem ziemi, jej wyrównaniem i uwalcowaniem; zabezpieczanie folią skarpy; wykonanie fundamentu pod krzyż i pomnik; ułożenie krawężników i wykonanie brukowanych alejek; zasadzenie ozdobnych krzewów. Trwa montaż ogrodzenia od frontu oraz odnowienie kapliczki. Do wykonania pozostają: wykonanie i montaż krzyża oraz tablicy przy nim; wykonanie i montaż pomnika; wykonanie uchwytów na flagi. Listy na poszczególne rejony są do odbioru w zakrystii.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 179468 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)