12. niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia odpustu parafialnego i święta Bożego Ciała. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwoneczkami, służbie liturgicznej, scholi dziecięcej, niosącym feretrony i sztandary, bractwu światła, przygotowującym ołtarze, zespołowi „Sami Swoi”, strażakom, orkiestrze, pani katechetce, panom kościelnemu i organiście. Dziękujemy scholi dorosłych za przygotowanie śpiewów przy ołtarzach. Dziękujemy innym, nie wymienionym tu osobom, które w różny sposób pomagały przy tych uroczystościach. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi!

Zapraszamy dziś na nieszpory z procesją o godz. 15. Zgodnie z apelem Konferencji Episkopatu w ich trakcie odśpiewamy suplikacje „Święty Boże” jako wynagrodzenie za ostatnie akty profanacji.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W dniach oktawy nie będzie Mszy świętej rano. Zapraszamy na Mszę świętą połączona z nieszporami o godz. 18. Po Mszy procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.

We czwartek, na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7 i 18, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:40. Z racji uroczystości nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta o godz. 7.

Przypominamy, że w okresie wakacji Msze święte w niedziele są o godz. 7, 9 i 11. Nabożeństwo o godz. 15.

Informacja dla dzieci: dzisiejsze „Ziarenko” jest ostatnie przed wakacjami. Kolejne będzie we wrześniu.

Na prośbę stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeprowadzimy zbiórkę elektrośmieci. Zbiórka będzie we środę 3 lipca po południu i czwartek 4 lipca do godz. 9:30 na parkingu przy remizie OSP.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Góra II. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Zagrody.

Z prasy katolickiej: „Gość” podejmuje pytanie, jak dziś być dobrym ojcem. Pisze także o rosnącym zadłużeniu Polaków.

I jeszcze dwa ogłoszenia: pp. Lisowscy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli im (w tym wsparli finansowo) po pożarze domu. W intencji dobroczyńców zostanie odprawiona Msza święta 21 października.

Przypominamy, że dziś w godz. 9 - 13 w remizie OSP można oddać krew.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – niedziela 16 czerwca 2019 r.

W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Spowiedź z tej okazji będzie w poniedziałek w godz. 16:30 - 18. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi, aby ich dzieci zakończyły rok szkolny pojednane z Bogiem. Kancelaria w poniedziałek po południu będzie nieczynna.

We środę zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9. Będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.

We czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Z uwagi na upały porządek będzie inny niż zwykle. Msze święte o godz. 7, 9 i po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17 ani wieczornego nabożeństwa. Po Mszy świętej o godz. 9 (czyli ok. godz. 9:45) procesja z Najśw. Sakramentem. Procesja przejdzie tradycyjną trasą – prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych, orkiestrę. Zapraszamy także małych chłopców (przed Komunią świętą) ubranych na biało, dzwoniących dzwoneczkami. Dzwoneczki można wypożyczyć w zakrystii. Po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza święta.

W dniach oktawy Bożego Ciała nie będzie Mszy świętej rano. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą połączoną z nieszporami o godz. 18. Po Mszy procesja. W przyszłą niedzielę nieszpory i procesja o godz. 15.

Msza święta w piątek o godz. 18 będzie za parafian zmarłych w ostatnim roku. Koronkę odmówimy przed Mszą.

Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedziele Msze będą o godz. 7, 9 i 11 – nie będzie Mszy o godz. 17. Nabożeństwo o godz. 15.

W przyszłą niedzielę będą odprawione Dróżki do Pana Jezusa. Wyjście o godz. 8 – zbiórka przy kaplicy św. Rafała. Zapraszamy do udziału.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Góra I. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Góra II.

Z prasy katolickiej: „Gość” pisze o ciemnej stronie internetu – tekst polecamy szczególnie rodzicom. Dla starszych dzieci jest nowy numer „Małego Gościa”. Do nabycia jest też nowy numer „Carolusa”.

I jeszcze jedno ogłoszenie: Urząd Miasta Kalwarii informuje o przystąpieniu do sporządzania zmian Studium Zagospodarowania Przestrzennego miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska. Wnioski dotyczące zmian należy składać do dnia 12 lipca b.r. w Urzędzie Miasta.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 214267 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)