Ogłoszenia duszpasterskie

 

2. niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

Papież Franciszek mianował ks. Franciszka Ślusarczyka, rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i ks. Janusza Mastalskiego, rektora Seminarium Duchownego nowymi biskupami pomocniczymi naszej archidiecezji. Ich zdjęcia są w gablocie, na okładce „Carolusa”.

Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kalendarz parafialny na przyszły rok.

Zapraszamy dziś na Akatyst ku czci Bogarodzicy. Jest to wywodzące się ze Wschodu piękne, śpiewane nabożeństwo ku czci Maryi, które wykona nasza schola starszych. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.

Roraty są od poniedziałku do czwartku o godz. 6:55, w piątek o godz. 17, w sobotę o godz. 7. Zachęcamy do uczestniczenia dzieci, młodzież i dorosłych.

W przyszłą niedzielę dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.

Spowiedź przedświąteczna będzie we środę 19 grudnia.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z Komunią świętą z okazji świąt w sobotę 22 grudnia od godz. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Nie zgłaszamy chorych pierwszopiątkowych.

Opłatki wigilijne można otrzymać: dziś przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii.

W zakrystii można też otrzymać świecę „Caritas” na stół wigilijny.

Jeszcze tylko dziś można złożyć ofiarę na „Radio Maryja”. Ofiary składamy do skarbon w przedsionku.

Przypominamy, że świąteczne spotkanie starszych parafian odbędzie się we piątek 28 grudnia. Chęć uczestniczenia należy zgłosić w zakrystii.

Nasze seminarium duchowne zaprasza młodych mężczyzn na „Rekolekcje po męsku”. Bliższe informacje na stronie seminarium.

W minionym tygodniu został zamontowany nowy mechanizm zegara na wieży kościoła wraz z nowymi wskazówkami. Zegar, oprócz pokazywania czasu wybija także godziny w ciągu dnia. Co do dzwonów, to poza wezwaniem na Msze święte i nabożeństwa dzwonią one: o godz. 6, 12 i 18 na „Anioł Pański”, o godz. 21 na Apel Jasnogórski oraz w piątki o godz. 15 dla uczczenia śmierci Pana Jezusa. Dzwony są programowane miesiącami, dlatego czasem będą pewne rozbieżności, gdy chodzi o dzwonienie sygnaturki.

W ten sposób dobiegły końca prace związane z renowacją dzwonów i zegara. To ważna chwila w życiu parafii. Dziękujemy Bogu i ludziom za to, bo nie sposób wyobrazić sobie życia parafii bez brzmienia dzwonów.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Dół I B. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Dół II A. Już dziś informujemy, że o posprzątanie kościoła na święta będą proszone rejony Dół II B i Śródmieście I.

Z prasy katolickiej: „Gość” pisze o uzależnieniu od hazardu. W „Carolusie” relacja z naszego odpustu św. Katarzyny.


1. niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

W miniony poniedziałek przeżywaliśmy odpust ku czci św. Katarzyny. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w uroczystym obchodzie tego dnia, a zwłaszcza służbie liturgicznej, scholi, pocztom sztandarowym i strażakom wraz z orkiestrą.

Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:30.

Od jutra do końca lutego w dni powszednie porządek Mszy świętych będzie następujący: w piątek Msza będzie rano i wieczór; w pozostałe dni tylko rano. Kościół w ciągu dnia będzie zamknięty.

Dziś rozpoczyna się Adwent. Msza święta o Najśw. Maryi Pannie („roratnia”) będzie: od poniedziałku do czwartku o godz. 6:55, w piątek o godz. 17, w sobotę o godz. 7 – zachęcamy do uczestniczenia. Tematyka tegorocznych rorat będzie nawiązywała do hasła nowego roku duszpasterskiego, które brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Prawo kościelne obecnie nie zabrania w Adwencie udziału w zabawach, zwyczajowo jednak ten czas przeżywamy jako czas skupienia. Chwalebną praktyką Adwentu jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

W piątek jako pierwszy miesiąca spowiedź po południu od godz. 16. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez młodzież.

W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkanie w sobotę według stałego porządku (jest podany na stronie).

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11 dzieci z kl. III będą miały poświęcanie medalików, a zamiast nieszporów będzie od godz. 16 śpiewany „Akatyst” – starożytny hymn ku czci Bogarodzicy.

Dziś i w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła członkowie Rady Duszpasterskiej przekazują opłatki na stół wigilijny. Przygotowano następujące zestawy: 6 dużych białych + 1 kolorowy; 4 duże białe + 1 kolorowy; 4 małe białe. W tygodniu opłatki można otrzymać w zakrystii.

Kalendarz parafialny na przyszły rok będzie w przyszłą niedzielę.

Świecę „Caritas” na stół wigilijny będzie można otrzymać od wtorku w zakrystii. Składamy za nią ofiarę nie mniejszą niż 6 zł, która jest przeznaczona na pomoc potrzebującym.

Z okazji rocznicy powstania „Radia Maryja” organizujemy zbiórkę ofiar na Radio. Ofiary można składać do przyszłej niedzieli włącznie do skarbon w przedsionku lub w zakrystii.

Tak, jak w ubiegłych latach we współpracy z instytucjami i organizacjami naszej wsi organizujemy spotkanie świąteczne dla starszych parafian. Spotkanie będzie we piątek 28 grudnia od godz. 10: najpierw Msza święta w kościele, potem w szkole herbata, ciastko i wspólny śpiew kolęd. Należy zgłosić chęć uczestniczenia – do niedzieli 23 grudnia włącznie, w zakrystii. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W razie potrzeby strażacy zapewnią przywiezienie i odwiezienie (także dla osób na wózkach).

W rozegranym wczoraj dekanalnym turnieju piłki nożnej nasi lektorzy młodsi zwyciężyli w swojej kategorii. Gratulujemy!

Prosimy o odbieranie w zakrystii zamówionych książek „Ewangelia 2019”.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Dół I A. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Dół I B.

Dziękujemy także parafiankom i parafianom, którzy pomogli w udekorowaniu kościoła na Adwent (obrusy, wieniec, roratka, plansza).

Z prasy katolickiej: „Gość” proponuje duchowy przewodnik przeżycia Adwentu. Przypominamy, że w „Carolusie” jest relacja z naszych obchodów Święta Niepodległości (ze zdjęciami).

I jeszcze dwie informacje: młodzież z grupy „Effatha” dziękuje za dary na rzecz polskich dzieci w Wilnie.

Zakończyła się pierwsza część prac przy zatoce parkingowej naprzeciw kościoła. Na wiosnę planowane jest położenie asfaltu.


Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 187416 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)