20. niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 15.

W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze święte i nieszpory tak, jak w niedziele. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.

We czwartek o godz. 18 Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku.

W piątek nie będzie wieczornej Mszy świętej (uroczystości w Kalwarii).

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli w sanktuarium w Kalwarii trwać będzie odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Podajemy niektóre jego punkty:

o W piątek dzień Pogrzebu Matki Bożej. O godz. 15 nieszpory, po nich procesja Pogrzebu Matki Bożej zakończona Mszą świętą przy kościele Grobu Matki Bożej. Przypominamy uczestnikom asysty, że wszyscy uczestnicy spotykają się za kaplicą Wieczernika. Do udziału w asyście zapraszamy dzieci młodsze i szkolne, młodzież, zespół ,,Sami swoi”, strażaków i orkiestrę OSP.

o W sobotę Dzień Młodych. O godz. 10 Droga Krzyżowa dla młodzieży na Dróżkach. O godz. 19 nabożeństwo i procesja światła na Górze Ukrzyżowania. O godz. 20 Msza Święta.

o W przyszłą niedzielę dzień Wniebowzięcia Matki Bożej. O godz. 6:30 Msza święta przy kościele Grobu Matki Bożej, a po niej procesja Wniebowzięcia. Także tutaj zapraszamy się do włączenia w asystę. O godz. 11 uroczysta Msza święta.

Pełny porządek podany jest na stronie sanktuarium: kalwaria.eu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Lutka - Dębina. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Zalas – Draboż I.

Od poniedziałku 22 sierpnia do soboty 27 sierpnia nasza parafia organizuje chrześcijańskie pożegnanie wakacji. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są dwa wyjazdy autokarem oraz zajęcia rekreacyjne. Do najbliżej środy w kancelarii lub zakrystii prosimy o uzupełnienie wszelkich zaległości (oświadczeń rodzica, wpłat za wyjazdy). Jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i ulotkach, które znajdują się na stoliku przy gazetach.

Szczegółowe informacje dla dzieci i młodzieży o chrześcijańskim zakończeniu wakacji w parafii Przytkowice:

- Do najbliżej środy w kancelarii lub zakrystii prosimy o uzupełnienie wszelkich zaległości (oświadczeń rodzica, wpłat za wyjazdy). Jest jeszcze 6 wolnych miejsc.

- 22 sierpnia (poniedziałek) wyjazd do Krakowa. Zbiórka g. 8.15 na parkingu przy kościele w Przytkowicach. Zabieramy ze sobą suchy prowiant, picie. Obwiązuje ubranie sportowe, takie jak w wytycznych do parku trampolin (JEANSY to nie jest strój sportowy. Zalecamy bawić w dresach, legginsach, spodniach z gładkim materiałem bez cekinów, zamków, metalowych zakończeń i wystających elementów.). Osoby mające skarpetki antypoślizgowe i poślizgowe zabierają je ze sobą, pozostałe muszą kupić na miejscu: cena jednej pary 6 zł, dwóch par 12 zł; należy mieć w autokarze wyliczone pieniądze. Zabieramy ze sobą kurtkę lub parasol lub pelerynę od deszczu. Na zakończenie wycieczki pojedziemy do McDonald’s, należy mieć swoje pieniądze. Powrót ok. g. 16.30.

- od 23 sierpnia (wtorku) do 26 sierpnia (piątku) zajęcia rekreacyjne przy parafii od g. 16.00 do 19.00.

- 27 sierpnia (sobota) wyjazd do Zabawy i Szczepanowa. Zbiórka g. 8.00 na parkingu przy kościele w Przytkowicach. Zabieramy ze sobą suchy prowiant, picie. Obwiązuje wygodne ubranie. Zabieramy ze sobą kurtkę lub parasol lub pelerynę od deszczu. Można wziąć pieniądze na własne wydatki, pamiątki, jedzenie. Powrót ok. g. 17.00.

19. niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 15.

W sobotę święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W sobotę nie będzie Mszy świętej rano. Wieczorem kolejne nabożeństwo fatimskie: o godz. 17:30 różaniec, potem Msza święta i procesja. Zapraszamy do udziału.

Dziękujemy za ofiary na pojazdy dla polskich misjonarzy złożone przy okazji poświęcenia samochodów. W zakrystii można jeszcze otrzymać różańce ze św. Krzysztofem do zawieszenia w samochodzie.

Z prasy katolickiej: dla chorych i starszych proszę zabrać „Apostolstwo Chorych”.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Śródmieście II. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Lutka - Dębina.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 434755 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)