1. niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

Po Mszy świętej można przystąpić do obrzędu posypania głowy popiołem.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:15.

Droga Krzyżowa będzie: w piątek o godz. 16:15, a w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.

W zakrystii można otrzymać baranki „Caritas” na stół wielkanocny. Składamy za nie ofiarę nie mniejszą niż 6 zł przeznaczoną dla potrzebujących.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.

Informujemy, że w kwietniu chrzty będą w Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia). Nie będzie chrztów w niedzielę 8 kwietnia.

W kościele przybyło nam ławek. Dziękujemy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za ich przekazanie.

W przedsionku kościoła wyłożony jest do zabrania nowy numer kuriera „Chrystus i Ty”. Numer obszernie prezentuje życie Hanny Chrzanowskiej (do tekstu dołączone są ilustracje). Zachęcamy do lektury.

Z prasy katolickiej: „Gość” proponuje przeżywanie Wielkiego Postu ze św. ojcem Pio. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa”. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

6. niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

Dziś trzecia niedziela nabożeństwa 40-godzinnego. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z rejonów: Grabie I i II, Gałkówka, Okrajki, Pagórek, Nad Kółkiem. O godz. 16 różaniec, o godz. 16:30 nieszpory.

Dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który będzie trwał do uroczystości Przenajśw. Trójcy.

Od dzisiaj trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

W poniedziałek po południu kancelaria będzie nieczynna.

Nadchodząca środa to Środa Popielcowa, od której rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7 i 17. Zachęcamy do udziału.

Wszystkich, którzy skończyli 14 lat we Środę Popielcową obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych. Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, a nie rozpoczęli 60. roku życia we środę obowiązuje ograniczenie w ilości spożywanego pokarmu – tylko jeden posiłek do syta. Rodziców prosimy, aby wdrażali dzieci i młodzież w praktykę postu.

Nabożeństwa Wielkiego Postu to Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 16:15 i w niedziele po jednej z porannych Mszy – w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16:15.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą świętą o godz. 7 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej.

Rekolekcje będą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu.

Wielki Post jest czasem, w którym katolik nie uczestniczy w zabawach. Piękną, tradycyjną praktyką czasu Wielkiego Postu jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

We czwartek przypada 40. rocznica śmierci śp. ks. Stefana Stopki, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Zachęcamy do nawiedzenia grobu i do modlitwy za jego duszę.

W piątek o godz. 17 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od lutego 2017 r. Zapraszamy rodziny i znajomych.

Grupę biblijną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15.

Z prasy katolickiej: „Gość” pyta, czy można pogodzić Popielec z Walentynkami. W „Carolusie” relacja z naszego Wieczoru kolędowego. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 153513 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)