Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019 r.

Dziękujemy zespołowi „Sami Swoi” za przygotowanie palmy, którą mamy przy ołtarzu.

Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:15.

Wyjazd na misterium do Myślenic dziś o godz. 17:30 sprzed kościoła.

Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o weryfikacji we wtorek. Szczegóły na stronie.

Msza za parafian zmarłych w ostatnim roku będzie w następny piątek.

Po przerwie zimowej powracamy do sprzątania kościoła rejonami. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rejony Śródmieście II i Lutka-Dębina. O udział w sprzątaniu prosimy wszystkie rodziny poszczególnych rejonów. Prosimy uprzedzać pana kościelnego o terminie sprzątania, aby zagrzać wodę. Będziemy też wdzięczni za posprzątanie ustępu za drogą.

Porządek obchodów od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego jest następujący.

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrojcu i pojmania Pana Jezusa. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7. O godz. 8:15 ministranci, lektorzy i schola pojadą z pielgrzymką do Łagiewnik na Mszę Krzyżma. O godz. 18 będzie uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja prowadzona przez Oazę.

W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę męki, śmierci Pana Jezusa i pogrzebania Jego ciała. Tych, którzy ukończyli 14. roku życia obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych, a od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17 Droga Krzyżowa. O godz. 18 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do kaplicy Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 23 Droga Krzyżowa, do udziału w której szczególnie zaproszona jest młodzież. Adoracja przy Grobie będzie trwała przez całą noc i Wielką Sobotę. Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej ustalono, że na kolejne godziny nocnej adoracji będą zapraszane poszczególne rejony. I tak o podjęcie adoracji prosimy rejony:

- godz. 24 - 1: Dół I i II, Nad Kółkiem;

- godz. 1 - 2: Okrajki, Gałkówka, Grabie I i II, Owczarnia;

- godz. 2 - 3: Wały, Zagrody, Rola, Pagórek;

- godz. 3 - 4: Kąt, Resztówka, Góra I i II;

- godz. 4 - 5: Zalas, Draboż, Działy;

- godz. 5 - 6: Śródmieście I i II, Od Przystanku-Kotliny-Przyczka, Lutka-Dębina;

Pory adoracji będą co roku zmieniane.

W Wielką Sobotę ciało Pana Jezusa spoczywało w grobie. Zwyczajowo w tym dniu nie je się potraw mięsnych. Od godz. 9 do 17:30 adoracja dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz ministrantów i lektorów. Poświęcenie pokarmów będzie od godz. 10 do 13 co pół godziny. Przy okazji poświęcenia zachęcamy do osobistej modlitwy przy Grobie Pańskim. Dzieci prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych.

Uroczystą Liturgią Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 18 rozpoczniemy obchód Wielkiej Nocy zmartwychwstania Pana Jezusa. Na Liturgię przynosimy ze sobą świece.

Dopełnieniem obchodu Wielkiej Nocy będzie procesja i Msza święta rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:30. Pozostałe Msze święte i nieszpory w Wielkanoc tak, jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte tak, jak w niedziele. Nie będzie nieszporów.

Ofiary składane przy Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przedsionku kościoła są przygotowane przez młodzież z Koła „Caritas” kartki świąteczne z życzeniami dla chorych i starszych. Prosimy o zabranie.

Z prasy katolickiej: „Gość” zamieszcza przewodnik przeżywania Triduum Paschalnego. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa”. Do numeru dołączona jest wielkanocna płyta „Arki Noego”. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

5. niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Program misji można zabrać z przedsionka kościoła.

Przypominamy, że nagrania nauk misyjnych będą dostępne w formie plików mp3 na stronie parafii.

Jeszcze dzisiaj można zgłaszać w zakrystii chorych na jutrzejsze odwiedziny.

W tym tygodniu kancelaria rano będzie nieczynna.

Prosimy wszystkich parafian o skorzystanie ze spowiedzi w czasie misji (w piątek) – nie będzie innej okazji do spowiedzi.

Trasa Drogi Krzyżowej w piątek wieczór będzie następująca: z kościoła pójdziemy drogą obok cmentarza do kapliczki na Resztówce – stamtąd powrót drogą powiatową do kościoła.

W sobotę na Mszach świętych będzie zbierana ofiara. Razem ze składką z przyszłej niedzieli będzie ona przeznaczona na potrzeby zakonu ojców bernardynów.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Po Mszy o godz. 9 Droga Krzyżowa.

Przypominamy o zapisach na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach, który będzie w przyszłą niedzielę. Zapisy u ks. Jarosława w zakrystii i w szkole.

Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej w ubiegłą niedzielę omawiano zbliżające się działania duszpasterskie, a także planowane pracy przy i w kościele. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Już dziś informujemy, że o posprzątanie kościoła na święta będą proszone rejony Śródmieście II i Lutka-Dębina.

Z prasy katolickiej: do „Gościa” dołączony jest film „Ignacy Loyola” przedstawiający historię życia założyciela jezuitów. Do nabycia jest nowy numer „Carolusa”.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 204754 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)