33. niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich.

Zapraszamy dzisiaj na różaniec za zmarłych o godz. 16:30.

Wyjazd na przedstawienie „Zmiany” do Myślenic dziś o godz. 17:15 sprzed kościoła.

W piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji panu organiście, scholi młodszej z jej opiekunką – panią katechetką oraz scholi dorosłych dziękujemy za posługę dla naszej wspólnoty i życzymy Bożego błogosławieństwa w działalności.

Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9 w zakrystii.

Dzieci w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.

W przyszły poniedziałek będziemy obchodzili odpust św. Katarzyny. Już dziś zapraszamy do udziału – orkiestrę zapraszamy na godz. 17.

Jeszcze tylko dzisiaj można w zakrystii zapisać się na książkę „Ewangelia 2020. Słowo na każdy dzień”.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Kąt. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Resztówka.

W przedsionku kościoła wyłożony jest do zabrania nowy numer kuriera „Chrystus i Ty” poświęcony Mszy świętej. W numerze szereg podpowiedzi, jak lepiej zrozumieć i głębiej przeżyć Mszę. Zachęcamy do lektury.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” bohaterka głośnego filmu „Nieplanowane” opowiada, co doprowadziło do jej nawrócenia.

I jeszcze dwa ogłoszenia: nasza Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza do udziału w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę w remizie w godz. 9 - 13. Szczegóły na Facebooku i na plakatach.

W przedsionku jest plakat i ulotki o akcji „Małopolski Tele-anioł”. Umożliwia ona wezwanie przez chore i starsze osoby szybkiej pomocy w razie potrzeby.

32. niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

Wczoraj druga grupa naszych parafian pielgrzymowała do Częstochowy. Dziękujemy im za modlitwę w intencji parafii.

Ornat, którego dziś używamy jest darem rodziców dzieci I-komunijnych.

Rzutnik jest w czyszczeniu.

Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych można złożyć ofiarę na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym.

W niedziele listopada o godz. 16:30 odmawiamy różaniec za zmarłych. Zachęcamy do udziału – ofiarujmy naszym zmarłym dar modlitwy.

W piątek o godz. 17 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od listopada 2018 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Grupę biblijną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15:15.

Duszpasterstwo młodzieży naszego dekanatu zaprasza młodych na wspólną modlitwę w kościele św. Józefa w Kalwarii w najbliższy piątek od godz. 20. Natomiast w sobotę w Wadowicach odbędzie się rejonowe spotkanie młodych. Bliższe informacje w gablocie, a zgłoszenia u ks. Jarosława.

Nasze seminarium duchowne zaprasza młodzież męską na spotkanie „Kapłaństwo jest piękne…”, które będzie 23 listopada. Zgłoszenia uczestnictwa do 12 listopada. Bliższe informacje na plakacie i u księży.

Przy okazji obchodów Święta Niepodległości przypominamy o stronie: historaprzytkowic.pl . Są na niej materiały ubiegłorocznej wystawy o historii Przytkowic, w tym także te zdjęcia, których nie zmieściły się na planszach. Można również przeczytać relacje i obejrzeć zdjęcia z naszych ubiegłorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości – Mszy, uroczystości na placu i wieczornicy w szkole.

Przypominamy, że w zakrystii można zapisać się na książkę „Ewangelia 2020. Słowo na każdy dzień”. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.

Są jeszcze miejsca na wyjazd na przedstawienie „Zmiany” do Myślenic w przyszłą niedzielę. Zgłoszenia w zakrystii.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Działy. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Kąt.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” polecamy opowieść o życiu Grzegorza – jego staczania się na dno i duchowego zmartwychwstania. W „Carolusie” pierwsza część relacji z jubileuszu naszej scholii. Dla młodzieży w przedsionku wyłożona jest do zabrania „Droga”. Do odebrania są „Cuda i łaski Boże”.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 232684 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)