13. niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

Ornat, w którym dziś odprawiane są Msze święte jest darem rodziców dzieci komunijnych.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe: dziś o godz. 15, w poniedziałek o godz. 17:40. W kolejne dni Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy świętej.

Od jutra do końca wakacji Msze święte w dni powszednie będą: rano – codziennie poza poniedziałkiem, wieczorem – w poniedziałki i piątki.

Kancelaria w okresie wakacji będzie czynna tylko w poniedziałki w godz. 16 - 17. W sprawach pilnych można się zgłaszać w inne dni po Mszy świętej.

We środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W piątek jako pierwszy miesiąca spowiedź po południu od godz. 16:30.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9 zmianka różańcowa.

Dziękujemy młodzieży, która przez cały rok realizowała internetowe transmisje Mszy świętych. Planujemy, aby w czasie wakacji transmisje odbywały się normalnie.

„Cartias” naszej archidiecezji prosi o przygotowywanie paczek z pomocą rzeczową dla mieszkańców Ukrainy i dla uchodźców. W przyszłą niedzielę w przedsionku będzie ustawiona skarbona. Ze złożonych ofiar sfinansujemy przygotowanie paczek.

Z prasy katolickiej: „Gość” zaczyna wakacyjny cykl „Smaczna Polska”, czyli jakie potrawy nadają smak poszczególnym rejonom naszej ojczyzny.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Od Przystanku, Kotliny, Przyczka. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Dół I A.

I jeszcze trzy ogłoszenia: społeczność szkoły podstawowej w Woli Radziszowskiej dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla chorej Emilki. Bóg zapłać!

Zarząd Ludowego Klubu Sportowego SOKÓŁ Przytkowice zaprasza sympatyków klubu na Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze, które odbędzie się w najbliższy czwartek 30 czerwca o godz. 19 w remizie. Drugi termin godz. 19:15.

W najbliższą sobotę w klasztorze w Kalwarii będzie spotkanie jubileuszowe dla uczczenia znanego fotografa Adama Bujaka oraz historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. Szczegóły na plakacie. Zaproszenia na spotkanie można otrzymać w zakrystii.

12. niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia odpustu parafialnego i święta Bożego Ciała. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwoneczkami, służbie liturgicznej, niosącym feretrony i sztandary, bractwu światła, przygotowującym ołtarze, zespołowi „Sami Swoi”, strażakom, orkiestrze, pani katechetce, panom kościelnemu i organiście. Dziękujemy za ubranie feretronów kwiatami. Dziękujemy innym, nie wymienionym tu osobom, które w różny sposób pomagały przy tych uroczystościach. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi!

Zapraszamy dziś na nieszpory z procesją o godz. 16:30.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W dniach oktawy nie będzie Mszy świętej rano. Zapraszamy na Mszę świętą połączona z nieszporami o godz. 18. Po Mszy procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Spowiedź z tej okazji będzie we wtorek w godz. 16 - 17:40. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi, aby ich dzieci – uczniowie zakończyły rok szkolny pojednane z Bogiem.

We czwartek, na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych. Jest to ostatni dzień roku szkolnego. Msza święta na zakończenie roku o godz. 9 – zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. O godz. 18 Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedziele nie będzie Mszy o godz. 17.

W przyszłą niedzielę będą odprawione Dróżki do Pana Jezusa. Wyjście o godz. 8 – zbiórka przy kaplicy św. Rafała. Zapraszamy do udziału.

Ks. arcybiskup zaprasza w przyszłą niedzielę do sanktuarium św. Jana Pawła II na Święto Rodzin naszej archidiecezji i zakończenie peregrynacji ikony Świętej Rodziny. Uroczysta Msza święta o godz. 11.

Zwracamy się do parafian z prośbą o złożenie ofiary (2. część) na potrzeby związane z utrzymaniem cmentarza. Prosimy, aby każda rodzina złożyła 20 zł. W przedsionku są przygotowane listy na poszczególne rejony – prosimy o ich zabranie.

Z prasy katolickiej: „Gość” podpowiada, jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie. Starszym dzieciom polecamy wakacyjny numer „Małego Gościa”.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonom Gałkówka i Okrajki. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Od Przystanku, Kotliny, Przyczka.

I jeszcze trzy ogłoszenia: Urząd Miasta przypomina o obowiązku złożenia do dnia 30 czerwca br. deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i rodzaju spalanych paliw.

Rada Sołectwa i Zarząd Ludowego Klubu Sportowego SOKÓŁ Przytkowice zapraszają sympatyków klubu i zawodników SOKOŁA grających obecnie w innych miejscowościach na spotkanie, którego tematem będzie rozważenie możliwości wznowienia działalności klubu. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 24 czerwca o godz. 19 w remizie.

Dziś przed kościołem przedstawiciele szkoły w Woli Radziszowskiej zbierają ofiary na leczenie dla chorej Emilki.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 425948 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)