19. niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

We wtorek święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej. Msze święte w bazylice w Kalwarii według porządku niedzielnego.

We czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze święte i nieszpory tak, jak w niedziele wakacji. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

Z uwagi na uroczystości w Kalwarii w piątek nie będzie wieczornej Mszy świętej.

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli w sanktuarium w Kalwarii trwać będzie odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Podajemy niektóre jego punkty.

W piątek dzień Pogrzebu Matki Bożej. O godz. 15 nieszpory, po nich procesja Pogrzebu Matki Bożej zakończona Mszą świętą przy kościele Grobu Matki Bożej.

W sobotę Dzień Młodych. O godz. 15:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży na Dróżkach. O godz. 19 nabożeństwo młodzieżowe i procesja światła, a następnie Msza święta oraz koncert zespołu niemaGOtu .

W przyszłą niedzielę dzień Wniebowzięcia Matki Bożej. O godz. 6:30 Msza święta przy kościele Grobu Matki Bożej, a po niej procesja Wniebowzięcia. O godz. 11 uroczysta Msza święta.

Pełny porządek podany jest na stronie sanktuarium: kalwaria.eu .

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Grabie I. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Grabie II.

18. niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

Dzisiaj i w każdą niedzielę sierpnia zapraszamy na nieszpory o godz. 15.

W wtorek święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Uczestnicy z naszej parafii rozpoczną pielgrzymkę Mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie o godz. 8:30.

Na pielgrzymkę zapisać się można w zakrystii.

Comiesięczna Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku będzie w najbliższy piątek o godz. 18 (w następny piątek będą uroczystości w Kalwarii). Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Młodzieży i dzieciom oferujemy wyjazd na rekolekcje parafialne w dniach 19-25 sierpnia do Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt tygodniowego wyjazdu to 450 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zgłoszenia w zakrystii.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Owczarnia. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Grabie I.

Z prasy katolickiej: Gość Niedzielny pokazuje, jak młodzież spędza czas wakacyjny na odkrywaniu siebie i Boga. W Carolusie możemy przeczytać relację z występu naszych „złotek” czyli przytkowskiej reprezentacji Polski na młodzieżowej olimpiadzie OSP w Szwajcarii.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 220545 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)