Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

Zespołowi „Sami Swoi” oraz parafiankom dziękujemy za przygotowanie palm, które mamy przy ołtarzu.

Przypominamy, że z uwagi na obowiązujący stan epidemii Msze święte i nabożeństwa w naszym kościele są odprawiane bez udziału wiernych. Wszystkie Msze, nabożeństwa i modlitwy są transmitowane przez Internet na stronie: stronadobra.pl .

Dziś o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Codziennie o godz. 20:30, w łączności z całą Polską księża odmawiają w kościele różaniec w intencji ustania epidemii.

Przedsionek kościoła w ciągu dnia jest otwarty. Można z niego zabrać baranki wielkanocne.

Do środy włącznie będzie dyżur w konfesjonale w godz. 17 - 17:45.

We czwartek wieczorem rozpoczniemy obchód Triduum Paschalnego. W tym roku obchody będą znacznie ograniczone.

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrojcu i pojmania Pana Jezusa. O godz. 18 będzie Msza święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy.

W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę męki, śmierci Pana Jezusa i pogrzebania Jego ciała. Tych, którzy ukończyli 14. roku życia obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych, a od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta. Zachęcamy, aby o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewane zostaną Gorzkie Żale. Nie będzie nocnej adoracji.

W Wielką Sobotę ciało Pana Jezusa spoczywało w grobie. Zwyczajowo w tym dniu nie je się potraw mięsnych. Nie będzie adoracji przy Grobie ani poświęcenia pokarmów – kościół będzie zamknięty. Co do poświęcenia, proszę w Niedzielę Wielkanocną przy śniadaniu pobłogosławić w domu pokarmy. Ktoś ze starszych domowników odmówi modlitwę, w której będzie prosił Boga o błogosławieństwo dla przygotowanych darów. Obrzęd błogosławienia jest zamieszczony na stronie parafii.

Uroczystą Liturgią Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 18 rozpoczniemy obchód Wielkiej Nocy zmartwychwstania Pana Jezusa.

Co do Niedzieli Wielkanocnej i Poniedziałku, program będzie podany w tygodniu (także wykaz intencji). Proszę śledzić nasze transmisje i ogłoszenia na stronie.

5. niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

Ks. arcybiskup przedłużył do odwołania dyspensę od uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

Przypominamy, że z uwagi na obowiązujący stan epidemii działalność parafii jest ograniczona. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa są odprawiane bez udziału wiernych.

W niedziele Msze święte są o godz. 9 (odprawiane są intencje z godz. 7 i 9) oraz o godz. 17 (odprawiane są intencje z godz. 11 i 17). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:15.

W dni powszednie Msze święte są: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7. Odprawiane są na nich ranna i wieczorna intencja.

Codziennie o godz. 20:30, w łączności z całą Polską odmawiany jest przez księży w kościele różaniec w intencji ustania epidemii. Zachęca do włączenia się w tę modlitwę w domach.

Wszystkie te Msze, nabożeństwa i modlitwy są transmitowane przez Internet na stronie: stronadobra.pl . Ks. Jarosławowi dziękujemy za zorganizowanie transmisji.

Kancelaria parafialna jest nieczynna. Załatwiamy wyłącznie sprawy pogrzebowe. W innych proszę dzwonić na numer parafii.

Gdyby umarł ktoś z parafian, to będzie tylko odprowadzenie od bramy cmentarza do grobu w obecności maks. 5 osób. Msza święta będzie po ustaniu epidemii.

Do odwołania zawieszone jest przyjmowanie intencji mszalnych.

We środę przypada 15. rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II.

Nie będzie spowiedzi z okazji pierwszego piątku.

Nie będziemy także odwiedzać chorych z okazji pierwszego piątku ani świąt. Odwiedziny będą dopiero po ustaniu epidemii, z wyjątkiem osób umierających, które odwiedzamy zawsze.

Nie będzie planowanej na sobotę Drogi Krzyżowej ulicami parafii.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Zachęcamy, aby w miarę możliwości przygotować i ustawić w domu palmy.

Co do spowiedzi: nie będzie zwyczajowej spowiedzi parafialnej, kiedy przyjeżdżali księża z innych parafii. Natomiast codziennie jeden z nas będzie dyżurował w kościele w godz. 8:15 - 9 i 17 - 17:45.

Prosimy parafian, aby w miarę możliwości wspierali parafię finansowo poprzez drobne wpłaty do skarbon w przedsionku i na konto (numer jest na stronie parafii). Nie ma obecnie niedzielnych składek, a rachunki do zapłacenia (za media czy śmieci) przychodzą i trzeba je opłacać.

Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” jest dostępny w punktach sprzedaży oraz w e-wydaniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 255735 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)