28. niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

Obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!” Przy wyjściu z kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe – w niedziele o godz. 16:30, w tygodniu o godz. 17:15.

We środę kancelaria będzie nieczynna.

W piątek o godz. 18 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od października 2018 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie otrzymają błogosławieństwo trzy animatorki Grup Apostolskich z naszej parafii. Można się jeszcze zapisać na wspólny wyjazd na to wydarzenie – u ks. Jarosława lub p. katechetki.

W sobotę i niedzielę będziemy obchodzili jubileusz 40-lecia działalności scholi w naszej parafii. W sobotę o godz. 16 będzie okolicznościowe spotkanie w remizie OSP: przypomnienie historii scholi, czas na rozmowy, przygotowanie śpiewów na niedzielę. Przypominamy prośbę, aby osoby planujące udział w tym spotkaniu odebrały z zakrystii zaproszenie lub zarejestrowały się na stronie. W niedzielę na Mszy świętej o godz. 11 będziemy dziękować Bogu za działalność naszej scholii; po Mszy zaśpiewamy kilka pamiętnych piosenek, a potem wykonamy pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do udziału.

Grupę biblijną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15:30.

Zmarł śp. Stanisław Daniel z rej. Wały. Pogrzeb będzie we wtorek: o godz. 14:30 wprowadzenie, o godz. 15 Msza święta. Polecajmy w modlitwie jego duszę Bogu.

Dary dla Kuchni św. Brata Alberta przyjmujemy do końca tego tygodnia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Śródmieście II. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Lutka - Dębina.

Z prasy katolickiej: „Gość” pisze o ludziach pomagających rodzicom, których dziecko zmarło przed urodzeniem. W „Carolusie” relacja z naszej pielgrzymki do Częstochowy. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

I jeszcze jedno ogłoszenie: Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca się do mieszkańców zainteresowanych budową przydomowych oczyszczalni ścieków o wypełnienie i złożenie stosownych ankiet. Ankiety można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miasta lub u sołtysa. Termin składania wypełnionych ankiet: wtorek 15 października.

27. niedziela zwykła – 6 października 2019 r.

Przez cały październik zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe. Dziś nabożeństwo o godz. 16:15 połączone z procesja do 5 ołtarzy. W tygodniu nabożeństwo o godz. 17:15. Zachęcamy wszystkich parafian do włączania się w tę modlitwę – tak wiele jest spraw do polecenia Bogu i tak wielu ludzi potrzebuje naszej modlitwy.

W piątek po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez młodzież.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

Jak informowaliśmy przed tygodniem Rada Duszpasterska zwraca się do parafian z prośbą, aby przez najbliższy rok co miesiąc złożyć ofiarę 20 zł od rodziny na pokrycie kosztów modernizacji ogrzewania. Zbiorka na listy – dziś pierwsza z nich. Prosimy o odebranie list na poszczególne rejony. Listy oddajemy na plebanię.

Ponawiamy prośbę o składaniu darów na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta. Dary – płody ziemi i ubrania można składać w tygodniu na plebanii, a ofiary pieniężne do skarbon w przedsionku kościoła.

Wypominki za zmarłych – roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zgłaszać zbyt wielu zmarłych na wypominki roczne, aby się one nie przedłużały.

W sobotę 19 października, podczas 49. Pielgrzymki młodzieży do Centrum Jana Pawła II odbędzie się błogosławieństwo animatorów Grup Apostolskich, w tym także trzech nowych animatorek z naszej parafii. Chcemy im towarzyszyć w tym ważnym dniu. Wyjazd spod kościoła o godz. 10, powrót ok 15. Koszt przejazdu 5 zł. Zapisy u ks. Jarosława i p. katechetki Iwony.

Osoby planujące uczestniczenie w spotkaniu z okazji 40-lecia scholii w sobotę 19 października w remizie prosimy, aby odebrały z zakrystii zaproszenie lub zarejestrowały się na stronie parafii. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby zrobić to możliwie szybko.

Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę do Częstochowy 9 listopada.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Śródmieście I. W tym tygodniu o posprzątania kościoła i kwiaty prosimy rejon Śródmieście II.

Z prasy katolickiej: „Gość” zamieszcza wspomnienie o Janie Kobuszewskim.

I jeszcze jedno ogłoszenie: pp. Chrobak dziękują wszystkim za wsparcie i złożone ofiary.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 228007 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)