3. niedziela zwykła – 26 stycznia 2020 r.

Dziś ustanowiona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 18 w szkole będzie „Wieczorek kolędowy”.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Ze składki przekażemy ofiarę na zakony kontemplacyjne. Po Mszy świętej o godz. 9 zmianka różańcowa.

Jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę kościół będzie po południu otwarty z czynną szopką.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w następną sobotę (8 lutego).

W minioną środę zakończyliśmy składanie wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i za złożone ofiary. Bóg zapłać!

W sobotę 8 lutego w Łagiewnikach będzie wyświetlany głośny film „Nieplanowane”. Zachęcamy do obejrzenia. Bliższe informacje na plakacie.

Uniwersytet Jana Pawła II i wydział rodzinny naszej kurii zapraszają na studia podyplomowe z duszpasterstwa rodzin. Bliższe informacje na plakacie.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” świadectwo, jak żyjąc na wózku cieszyć się życiem. Do odebrania jest „Nasza Arka”.

2. niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:40.

Porządek wizyty duszpasterskiej:

- poniedziałek od godz. 9: Nad Kółkiem strona wschodnia (od pp. Sumerów) – Folwark – Pod Grapą;

- wtorek od godz. 14: Śródmieście I;

- środa od godz. 9: Zagrody.

Domy odwiedzamy w tradycyjnej kolejności. O samochód w poniedziałek i środę prosimy 15 min. przed rozpoczęciem.

Dyrekcja naszej szkoły, zespół „Sami swoi” oraz schola naszej parafii serdecznie zapraszają mieszkańców Przytkowic na „Wieczór kolędowy”. Będzie on w przyszłą niedzielę o godz. 18 na sali gimnastycznej. W programie przedstawienie jasełkowe, świąteczna atmosfera, wspólne kolędowanie i poczęstunek. Każdy parafianin mile widziany!

Róży misyjnej dziękujemy za ofiarę na misje.

W przedsionku kościoła wyłożone są do zabrania materiały o zagrożeniach związanych z ideologią LGBT i gender.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” o pasjach Dawida Kubackiego opowiada jego tata. Starszym dzieciom polecamy nowego „Małego Gościa”. Do numeru dołączony jest dodatek: krzyżówki i zagadki na ferie. „Carolus” zamieszcza relację z przedstawienia „Igraszki z diabłem”, które wystawili nauczyciele naszej szkoły.

I jeszcze jedno ogłoszenie: firma 4 ECO zaprasza na spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompy ciepła, finansowanie). Spotkanie będzie w poniedziałek o godz. 18 w szkole.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 243513 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)