29. niedziela zwykła – 18 października 2020 r.

Najpierw informacje związane z epidemią.

W związku z zagrożeniem epidemicznym ks. arcybiskup udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy czyli zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

Jak wiemy, od wczoraj nasz powiat znajduje się w czerwonej strefie zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z obowiązującymi normami w naszym kościele (z przedsionkiem włącznie) mogą przebywać ok. 32 osoby. Prosimy, aby do czasu ustania zagrożenia starsi parafianie powstrzymali się od przychodzenia na niedzielną Mszę świętą. Pozostałych parafian prosimy, aby przychodzili na Mszę co drugą niedzielę. W przyszłą niedzielę zapraszamy parafian z rejonów poniżej kościoła czyli: Od Przystanku - Przyczka; Dół I i II; Śródmieście I i II; Lutka, Dębina; Pagórek, Rola; Nad Kółkiem, Owczarnia; Grabie I i II; Gałkówka, Okrajki. Parafian z pozostałych rejonów (powyżej kościoła) zapraszamy za dwa tygodnie. Przypominamy, że Msza święta o godz. 9 jest transmitowana w Internecie (www.stronadobra.pl). Nieobecnych w kościele zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych i telewizyjnych.

Zakupiliśmy dwie stacje dezynfekcji – są ustawione w przedsionkach. Prosimy, aby wchodząc do kościoła zdezynfekować sobie ręce. Pamiętajmy też o zachowaniu w kościele dystansu między sobą. W kościele więcej wietrzymy, więc jest chłodniej.

Pod dużym znakiem zapytania jest, czy 1 i 2 listopada będą Msze święte na cmentarzu.

Pozostałe informacje.

Zmarła śp. Patrycja Syrek z rej. Dębina. Pogrzeb będzie w poniedziałek: o godz. 14:30 wprowadzenie, o godz. 15 Msza święta. Polecajmy jej duszę Bogu.

Kancelaria w poniedziałek będzie czynna po zakończeniu pogrzebu.

We czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu. Będziemy wstawali o godzinę później.

Spotkanie młodzieży z kl. II w przyszłą niedzielę jest odwołane. Na stronie parafii zostaną zamieszczone materiały do przerobienia.

Przypominamy, że wypominki zostawiamy w pojemniku w zakrystii, zaraz przy drzwiach.

Gdy chodzi o porządkowanie grobów na cmentarzu: jeżeli śmieci nie będą się mieściły w pojemnikach na śmieci segregowane, to proszę je wrzucać do dużych kontenerów.

Jesień to czas większego zagrożenia na drogach (ciemność, zaparowane szyby w autach). Prosimy rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności przy przywożeniu dzieci do szkoły czy na różaniec.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Resztówka. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Góra I.

Z prasy katolickiej: „Gość” podpowiada, jak unikać migreny.

28. niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa „Totus Tuus”. Przy wyjściu z kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

Młodzieży z kl. I przypominamy o spotkaniu dziś po wieczornej Mszy świętej.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe: w niedziele o godz. 16:30, w dni powszednie o godz. 17:15.

22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się sprawą niezgodności z Konstytucją RP przesłanki eugenicznej do aborcji. Ks. arcybiskup prosi, aby modlić się w intencji obrony życia nienarodzonych. Od wtorku przez 9 dni (nowenna) podejmiemy w trakcie nabożeństwa różańcowego modlitwę w tej intencji. W przedsionku są wyłożone książeczki z nowenną – prosimy o zabranie.

W piątki w czasie różańca modlimy się szczególnie o ustanie epidemii. Różaniec ten jest transmitowany w Internecie.

W piątek o godz. 18 będzie Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, a więc od października 2019 r. Zapraszamy rodziny i znajomych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych.

Zmarł śp. Jan Chodurek z rej. Owczarnia. Pogrzeb będzie we wtorek: o godz. 14:30 wprowadzenie, o godz. 15 Msza święta. Polecajmy jego duszę Bogu.

Dziękujemy za ofiary złożone na Kuchnię św. Brata Alberta. Ofiary można składać jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie do skarbon w przedsionku.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Kąt. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Resztówka.

Z prasy katolickiej: „Gość” prezentuje nową encyklikę papieża Franciszka „Fratelli tutti” („Wszyscy braćmi”). Do numeru dołączona jest płyta z filmem „Ziemia Maryi” o objawieniach Matki Bożej na Bałkanach.

I jeszcze jedno ogłoszenie: Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach wraz z Centrum Krwiodawstwa zapraszają do udziału w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi. Akcja odbędzie się w remizie OSP w przyszłą niedzielę w godz. 9 - 13. Więcej informacji na Facebook OSP Przytkowice oraz na plakatach.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 291196 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)