2. niedziela zwykła – 17 stycznia 2021 r.

W niedziele stycznia o godz. 16:40 odprawiamy nieszpory.

Od poniedziałku będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę na Mszę świętą zapraszamy parafian z rejonów powyżej kościoła.

Grupę biblijną prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie parafii.

Dla dzieci, które uczestniczyły w „Spacerze Orszakowym” 6 stycznia zostały przygotowane pamiątki i nagrody. Pamiątką jest zdjęcie naszej szopki, a nagrodą książka „Ewangelia 2021 dla dzieci”. Każde dziecko, które oddało kartę otrzyma pamiątkę, a nagrody – 10 książek zostały rozlosowane. Pamiątki i nagrody przekaże ks. Jarosław w szkole.

Z prasy katolickiej: w „Gościu” dr Ewa Dąbrowska opowiada o zasadach i zaletach postu Daniela.

I jeszcze jedna informacja: nasza Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zapraszają do udziału w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (24 stycznia) w godz. 9 - 13 w remizie.

Święto Chrztu Pańskiego – niedziela 10 stycznia 2021 r.

Dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

W piątek o godz. 17 Msza święta za parafian zmarłych w ostatnim roku, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (transmisja w Internecie).

O godz. 20:30 w piątek internetowy różaniec w intencji ustania epidemii.

W przyszłą niedzielę na Mszę świętą zapraszamy parafian z rejonów poniżej kościoła.

Zmarł śp. Tadeusz Szwed z rej. Wały. Pogrzeb będzie we wtorek – o godz. 13:30 wprowadzenie, o godz. 14 Msza święta. Polecajmy w modlitwie jego duszę Bogu.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli miał formę gry terenowej pod tytułem „Spacer Orszakowy”. Uczestniczyło w niej wiele rodzin z dziećmi. Przy szopce złożono 77 wypełnionych kart. Informację o nagrodach i pamiątkach uczest-niczenia podamy w przyszłą niedzielę. Na ogrodzeniu kościoła są tablice przystanków „Spaceru” – zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Róży misyjnej dziękujemy za ofiarę złożoną na misje.

Dla dzieci w przedsionku wyłożone jest „Ziarno”.

Z prasy katolickiej: „Gość” opisuje, jak Polacy z Wysp pomagali kierowcom TIR-ów, którym przed świętami zablokowano możliwość przejazdu do Fran-cji.

I jeszcze jedna informacja: Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że od dnia 1 stycznia br. została wznowiona komunikacja gminna na trasach Kalwaria - Przytkowice Draboż - Grabie oraz Kalwaria - Skawina. Szczegó-łowy rozkład jazdy na przystankach oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 309754 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)