20. niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

W Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę wzięło udział 10 parafian. Dziękujemy im za modlitwę także w intencji parafii.

W poniedziałek dzieci i młodzież pojadą na tygodniowe rekolekcje parafialne do Zawadki. Wyjazd o godz. 15 sprzed kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Draboż II. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Działy.

Z prasy katolickiej: „Gość” w cyklu „Na skraju Polski” przybliża Spisz, położony między Tatrami a Pieninami.

I jeszcze jedno ogłoszenie: dyrekcja naszej szkoły informuje, iż spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 16:30 na górnym korytarzu szkoły. Na zebraniu zostaną podane informacje dotyczące ewentualnego zakupu podręczników i wyprawki.

19. niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

W kolejnym miesiącu nowenny jubileuszowej przed 100-leciem odzyskania niepodległości będziemy się modlić o wolność naszego narodu od nałogów i uzależnień. Patronem będzie św. Brat Albert.

W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej. Msze święte w bazylice w Kalwarii według porządku niedzielnego.

We środę uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze święte i nieszpory tak. jak w niedziele wakacji. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

Z uwagi na uroczystości w Kalwarii w piątek nie będzie wieczornej Mszy świętej.

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli w sanktuarium w Kalwarii trwać będzie odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Podajemy niektóre jego punkty.

W piątek dzień Pogrzebu Matki Bożej. O godz. 15 nieszpory, po nich procesja Pogrzebu Matki Bożej zakończona Mszą świętą przy kościele Grobu Matki Bożej.

W sobotę Dzień Młodych. O godz. 15:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży na Dróżkach. O godz. 19 nabożeństwo młodzieżowe i procesja światła, a następnie Msza święta oraz koncert.

W przyszłą niedzielę dzień Wniebowzięcia Matki Bożej. O godz. 6:30 Msza święta przy kościele Grobu Matki Bożej, a po niej procesja Wniebowzięcia. O godz. 11 uroczysta Msza święta.

Pełny porządek podany jest na stronie sanktuarium: kalwaria.eu .

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rejonowi Zalas-Draboż I. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i kwiaty prosimy rejon Draboż II.

Z prasy katolickiej: „Gość” opisuje, co robili księża, siostry zakonne i świeccy ewangelizatorzy wśród uczestników festiwalu rockowego w Kostrzynie. Do nabycia jest nowy „Carolus”, a do odebrania „Cuda i łaski Boże”.

I jeszcze dwa ogłoszenia: w związku z pożarem budynku gospodarczego i zniszczeniem płodów rolnych w gospodarstwie p. Dariusza Wyroby Rada Sołectwa zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla poszkodowanego. Listy na poszczególne rejony do odbioru w zakrystii.

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęło pismo firmy telekomunikacyjnej w sprawie planowanej budowy drugiego masztu telefonii komórkowej na działce 56/116 zlokalizowanej w Przytkowicach. Wszelkie informacje dotyczące planowanej inwestycji można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 173551 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)