Ministranci i lektorzy

Stanowimy wspólnotę 19 lektorów i 14 ministrantów. Opiekunem naszej grupy jest ks. Jan Górecki. Naszym podstawowym zadaniem jest liturgiczna oprawa Mszy świętych i nabożeństw. Razem z naszą scholą uczestniczymy w wakacyjnych wyjazdach, dniach skupienia i rekolekcjach. Bierzemy udział w Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w piłce nożnej halowej. Do tegorocznych eliminacji wystawiliśmy trzy drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne).

Włączamy się też w akcje parafialne: towarzyszymy księżom w wizycie duszpasterskiej, a w październiku liczymy uczestników niedzielnych Mszy świętych. W pierwsze czwartki każdego miesiąca modlimy się o Boże błogosławieństwo i nowe powołania do Służby Liturgicznej Ołtarza, abyśmy z Bożą pomocą czynili to jeszcze lepiej, na Bożą chwałę i dla pożytku wszystkich parafian, starszych i młodszych.

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 145379 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)