Ministranci i lektorzy

Stanowimy wspólnotę 16 lektorów i 19 ministrantów. Opiekunem naszej grupy jest ks. Jarosław Gawęda. Naszym podstawowym zadaniem jest liturgiczna oprawa Mszy świętych i nabożeństw. Razem z naszą scholą uczestniczymy

w różnych wyjazdach, dniach skupienia i rekolekcjach. Bierzemy udział

w Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w piłce nożnej halowej. Do tegorocznych eliminacji wystawiliśmy dwie drużyny w różnych kategoriach wiekowych.

Włączamy się też w akcje parafialne: towarzyszymy księżom w wizycie duszpasterskiej, a w październiku liczymy uczestników niedzielnych Mszy świętych. W pierwsze czwartki każdego miesiąca modlimy się o Boże błogosławieństwo i nowe powołania do Służby Liturgicznej Ołtarza, abyśmy z Bożą pomocą czynili to jeszcze lepiej, na Bożą chwałę i dla pożytku wszystkich parafian, starszych i młodszych. Ale bycie ministrantem to też praca nad sobą, stawianie sobie pewnych wymagań i dotrzymywanie umów. To jest naprawdę wspaniała przygoda.

Aktualne informacje i zdjęcia z naszej działalności można zobaczyć na stronie duszpasterstwa: www.stronadobra.pl/category/przytkowice/ministranci/

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 161837 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)