- Ci, których wiara była mocna znajdą się w raju. Bez obaw.

- Ale jak można wierzyć w kogoś, kogo nie ma. To znaczy chodzi mi o to, że jest gdzieś daleko.

- Nieprawda. Chrystus podczas każdej Mszy świętej (chyba wiesz coś o tym? – to takie jakby nabożeństwo) ofiarowuje się i pozwala nam przyjąć swoje ciało.

- Czyżby kanibalizm?

- Nie no, stary. W postaci Komunii.

- Znaczy się opłatek?

- Częściowo. Na początku Mszy jest to opłatek. Potem zamienia się w Ciało Chrystusa.

- Aaa. I to wtedy twój Bóg jest blisko ciebie.

- Zawsze jest blisko mnie i zawsze mogę z Nim porozmawiać.

- Jak to?

- Nazywamy to modlitwą.

- Stary, ale modlitwa to prośba o coś.

- Nic podobnego. Prawda, że w modlitwie można o coś prosić, ale to nie wszystko.

- Możesz pogadać sobie z Bogiem jak, no dajmy na to, z przyjacielem?

- Oczywiście. Przecież Bóg jest moim przyjacielem.

- Nie no. Kręcisz coś. Widziałem na wielu obrazach, gdzie przedstawiony jest Sąd Ostateczny, jak wielu ludzi ginie w piekle. Co to za przyjaciel, który pozwala ci zginąć!

- Przyjaciółmi Chrystusa są ci, którzy wierzą w Jego słowo i spełniają Jego przykazania.

- I ci nie zginą?

- Nie zginą, a będą żyć wiecznie.

- Inne religie też to obiecują. Co ty na to?

- Chrześcijaństwo nastawione jest na dialog z innymi religiami. Przy bliższym przyjrzeniu się można stwierdzić, że różne religie mają wiele cech wspólnych. Trzeba szukać punktów wspólnych, a nie różnic. Jezus powiedział: „Miłujecie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem”.

- To Jezus mnie kocha?

- On kocha wszystkich.

- A grzeszników?

- Powiedział, że cieszy się bardziej z jednego nawróconego grzesznika niż z tuzina pobożnych.

- Tak?

- Oczywiście. On daje wiele szans przyjścia do siebie. Trzeba je wykorzystać. Może dla ciebie ja jestem taką szansą?

Kilka lat później widziałem, jak Człowiek Siedzący Na Kamieniu mówił o Bogu innej osobie. Niebadane są wyroki boskie.

Od chwili bierzmowania będziesz szczególnie zobowiązany do dawania świadectwa Jezusowi – przez przykład życia i przez gotowość do głoszenia Ewangelii. Nie każdy człowiek ma okazję czy chęć spotkania się z księdzem, by od niego usłyszeć Ewangelię. Ale ty możesz znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś cię o to poprosi. I nie będzie można się od tego uchylić. Przygotowuj się do podjęcia tego zadania. Proś Ducha Świętego o światło i moc, abyś – gdy będzie do tego okazja – dobrze wypełnił swoją misję.

Zadanie

Oglądałeś już kiedyś „Studio Raban”? To telewizyjny program dla młodzieży. Emitowany jest w soboty o godz. 15:20 w TVP 3 (telewizje regionalne). Postaraj się obejrzeć najbliższy odcinek. A potem może kolejne….

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 309754 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)