"WIELKIE RZECZY UCZYNIŁ MI WSZECHMOCNY"

XV Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

Tegoroczne, już XV Forum Młodych naszej archidiecezji odbyło się w dniach 7 - 9 kwietnia w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi wszechmocny”. Wzięło w nim udział ok. 240 osób. Naszym hymnem stał się Psalm 126.

Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek wieczorem drogą krzyżową oraz Eucharystią w kościele pw. św. Mikołaja. Naszej modlitwie towarzyszył śpiew Scholii RAM. Następnie powróciliśmy do VIII LO i nastąpiło uroczyste otwarcie Forum.

Drugiego dnia nasz plan był bardziej napięty. Po jutrzni i śniadaniu spotkaliśmy się z ks. abpem Markiem Jędraszewskim. W wygłoszonej prelekcji nasz Metropolita mówił o tym, jak głosić Chrystusa światu, który się od Niego odwraca. Zwrócił również uwagę na trwający w Europie od XVIII wieku spór, który oświeconym człowiekiem nazywa tych, którzy odrzucają chrześcijaństwo. Później w ustalonych wcześniej grupach udaliśmy się do krakowskich kościołów „Szlakiem Maryi”. Poznaliśmy historię wielu znanych oraz mniej znanych wizerunków Matki Najświętszej znajdujących się w Krakowie. Naszą wędrówkę zakończyliśmy tradycyjnie Mszą świętą w kościele św. Krzyża. Po Eucharystii wróciliśmy do VIII LO na obiad. Następnie pracując w grupach zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej. Na koniec tego dnia odwiedzili nas niesamowici goście – Wyrwani z Niewoli. Podczas koncertu opowiedzieli nam swoje niezwykłe świadectwa.

Trzeciego, niestety ostatniego dnia po śniadaniu i podsumowaniu na auli tego wspaniałego weekendu udaliśmy się ze śpiewem na ustach do Katedry Wawelskiej na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego z poświęceniem palm. Na koniec powróciliśmy do miejsca noclegu, ze smutkiem się pożegnaliśmy i powróciliśmy do naszych domów.

Podczas tegorocznego Forum Młodych zawiązałyśmy nowe znajomości i doświadczyłyśmy spotkania z Chrystusem w drugim człowieku. Panowała wspaniała atmosfera i nie możemy doczekać się spotkania w przyszłym roku, na XVI Forum Młodych.

Małgorzata i Klaudia

Wszelkie prawa zastrzeżone parafiaprzytkowice.pl Odwiedziło nas już 145379 osób. (Unikalne dzienne wejścia od 2012-07-01)